Дистанційне навчання

ЯК НАВЧИТИ ДІТЕЙ БУТИ ЩАСЛИВИМИ? ПРИТЧА

Ось вона, найцінніша сімейна мудрість.

Одного разу йшов по дорозі старий мудрий чоловік, розглядав природу і милувався весняними яскравими фарбами. Тут він побачив чоловіка, який ніс на плечах неймовірно великий тягар. Було помітно, як у нього від такої тяжкості підкошуються ноги.

- Чому ти прирікаєш себе на такий тяжкий труд і страждання? - Запитав старець.

- Я страждаю для того, щоб мої онуки і діти були щасливими, - відповів бідолаха. - Мій прадід прирікав себе на тяжку працю заради діда, дід - заради батька, батько - заради мене, а я буду страждати заради щастя моїх дітей.

- А хтось у вашій родині був щасливим? - Поцікавився мудрий співрозмовник.

- Поки ще ні, але діти й онуки точно стануть щасливими! - Мрійливо промовив чоловік.

- На жаль, неписьменний не може навчити читати, а кріт ніколи не виховає орла! - Зітхнув старий мудрий чоловік. - Спершу потрібно навчитися самому бути щасливим, тільки тоді ти зможеш навчити щастю дітей. Це і буде твій найцінніший подарунок.

Як зміцнити зв'язок з дітьми за 5 хвилин у день

Не у всіх мам і тат є час на нескінченні години в басейні або ігри в пісочниці. Але й працюючі мами й тати можуть встановити зі своїми дітьми особистісно значимий зв'язок.

Для цього:

1. Обіймайтеся

Дотик - один з найпотужніших знарядь в материнському арсеналі. Дотик ваших рук заспокоює дитину з самого першого разу, коли ви взяли її на руки після появи на світ.

Чи то малюк, що щойно навчився ходити і переживає страх відриву від матері, чи дівчинка-підліток, засмучена грубістю шкільного задираки, просто обійми здатні творити дива. Щоб провести кілька хвилин, сидячи на дивані і обійнявши дитину рукою, не потрібно скасовувати всі намічені справи - а для вашої дитини це означає надзвичайно багато.

2. Попустуйте

Відмінний привід зайвий раз доторкнутися до дитини - це полоскотати її. І все ж перевірте, чи вдасться вам розсмішити її словами, а не кінчиками пальців.

Якщо ви в паніці або ось-ось вийдете з себе, розтопити лід і підняти настрій допоможе почуття гумору. Залежно від особливостей сім'ї та віку дітей, можна згадати сімейний жарт, просто подуріти або прочитати сміховинну статтю.

3. Потанцюйте

Включіть свою улюблену музику голосніше, рухайтеся в такт мелодійним акордам і заряджайтеся припливом енергії. Навіть найменші крихти будуть радісно підстрибувати і заливатися реготом.

4. Почитайте разом

Читання не дарма вважається класичним заняттям мам. Ви сидите поряд з дитиною, торкаєтеся до неї і разом читаєте хорошу розповідь.

Можна читати книгу вголос на ніч, але можна спробувати вплести читання і в інші моменти дня. Прихопіть із собою улюблену книгу, щоб перечитати її в приймальні лікаря або в черзі на касі магазину. У міру дорослішання у дітей формується власний літературний смак, але деякі дозволяють своїм мамам читати вголос навіть після повноліття (звичайно, якщо ніхто з друзів цього не побачить).

5. Нічні розмови

Хвилини, наступаючі, коли ми лягаємо спати і вимикаємо світло, - один з найбільш вдалих моментів для зближення. Присядьте на край ліжка дочки, погладьте її по спині. І ви з подивом помітите, як з настанням темряви виливаються клопоти і тяготи дня.

Переконайтеся, що ви слухаєте стільки ж, скільки і говорите, якщо не більше. Нехай ненадовго запанує тиша - це дасть вашій дитині можливість підняти тему, якою вона би хотіла з вами поділитися. І нехай необхідність дотримуватися наміченого графіка не позбавляє вас можливості недовго помовчати разом.

Як пережити карантин і залишитися спокійними батьками?

Паніка - психічний стан людей - несвідомий, нестримний страх, викликаний небезпекою, що охоплює людину. Вірус - це загроза, і в умовах нестабільності, у тривозі за своє життя і здоров'я близьких, не рідко ми втрачаємо критичне мислення і впадаємо в панічні стани. Що можна зробити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції у зв'язку із загрозою розповсюдження короновірусу? Ось декілька порад.

1. Обмежте контакти людей в соцмережах, від яких ви отримуєте інформацію про карантин, його перебіг, актуальний стан. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без зайвого аналізу ситуації та особистісних оціночних суджень.

2. Відслідковуйте свої почуття. Коли діти і батьки знаходяться в обмеженому просторі досить довгий час, закономірно що виникає дуже багато різноманітних ситуацій, на які ми так чи інакше реагуємо. Дуже важливо в цей момент зрозуміти які саме у вас почуття - страх, злість, тривога, лють, роздратування чи яке-небудь інше і відчути що саме їх викликало. Оскільки, може відбутись підміна почуттів, коли, наприклад, ви можете злитись на підвищення курсу валют і через це сильно накричати на дитину за розлитий чай. Намайгайтесь розмежовувати, які саме почуття і до кого чи чого, ви відчуваєте. Краще обговорити з дітьми почуття допоможуть такі книги: "Велика книга почуттів", "Книга Від...до. Почуття: від суму до радості", "Безліч емоцій. Що означає кожна?" та ігри: емоційний кубик, емоції на магнітах, меморі емоціїї, гра-розвивайка Емоції.

3. Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів (регулярно мити руки, не брати нічого брудного до рота, зайвий раз не цілуватися і не обійматися...). Для маленьких дітей ці правила можна перетворити на гру.

4. Утворіть ритуали. Ізоляція - це свого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям. Це можуть бути: фізична зарядка в певний час, телефонні та відео дзвінки з рідними, спільне приготування їжі, ігрові турніри з різноманітних настільних чи активних ігор.

5. Організуйте дітям ігрову діяльність. Під час карантину можна пограти в різні навчальні ігри або розважальні.

Ігри, щоб не забути букви та цифри - Твінс АБЦ, гра Грайливі сови, гра з маркером Жирафчик, дошка-вкладка «Цифри», дерев'яна іграшка половинки «Рахуємо до 10», дошка-вкладка Алфавіт, Математична пробірка, Гра для вивчення таблички множення "Спіймай горобця".

Настільні ігри на розвиток мислення - Кольорики, різноманітні пазли, головоломки, магнітний танграм, математичний планшет, Кольорові жабенята, Шкарпетки рукавички, гра Ку-ку-рі-ку Будь першим, ігри меморі, Лимонади.

Розважальні ігри - магнітна гра "Торт", гра настільна з липунами (Монстроманія), Сковорідки, Хто Я, Дженга, Мафія, Докумекай, Асоціації, Мімікю, Кривляки, Базікало (вірю-не вірю), гра Не прогав.

Ігри для найменших - Гра з мішечком «Звіробуc, ігри з прищепками, Комбінатор, Пазли-двійнята «Лічба», пальчиковий театр "Тваринки", шнурівки, балансири, сортери, пазли-половинки, ігри на липучках, пірамідки, мозаїка, овочі та фрукти з полімерної глини, помпони, картки Домана, різноманітні сенсорні коробки.

Активні ігри - ходулі, м'ячики, фітболи, килимки з каменями, боулінг.

6. Створіть резервний список активностей та ігор з дітьми, в який можна глянути, коли буде здаватись, що зробили вже все що можливо.

7. Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. І тут головне зрозуміти, що в даний період ізоляції не всі ваші дії повинні мати якийсь сенс. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась - необхідно навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату. Дозвольте собі робити щось без конкретної цілі. Спробуйте зрозуміти, що підходить більше для вас - перегляд фільмів, рукоділля, читання книг, онлайн-навчання, спорт вдома.

Ще один важливий момент стосовно внутрішнього ресурсу - не плануйте далеко наперед. Оскільки ситуація не зовсім стабільна, не ставте конкретних планів, щоб не розчаровуватися у випадку іх нереалізації.

Здоров'я всім і пам'ятайте - карантин скоро скінчиться!

Ми часто проходимо онлайн-тести, замість того щоб вчитися або працювати. Це популярний спосіб прокрастинації: ділитися з друзями кумедними результатами на кшталт «хто ти з "Гри престолів" за кулінарними вподобаннями» чи «на який факультет у Гоґвортсі ти б потрапив(-ла)». Проте психологічні тести, складені науковцями, допоможуть тобі розібратися в...

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати