Методична скарбничка

Психологічна служба в системі навчально-виховної роботи школи

Мета психологічної служби: забезпечення умов, які сприяють психологічному та особистому розвитку кожного учня,своєчасної реалізації вікових та індивідуальних можливостей учнів, здійснення психолого-педагогічної корекції.
Основні напрямки діяльності психологічної служби школи:
  • психодіагностична робота;
  • консультаційна робота;
  • корекційно-відновлювальна робота;
  • психологічна просвіта;
  • організаційно-методична робота;
  • зв'язки з громадськістю.
Психодіагностика спрямована на поглиблене психолого-педагогічне вивчення учня, його індивідуальнихособливостей, причин порушень у його навчанні та поведінці. За наслідками обстеження формуються висновки тарекомендації. Консультаційна робота спрямована на формування у педагогів, батьків, учнів необхідних знань із закономірностей психофізіологічного розвитку дітей на різних вікових етапах, подолання кризових ситуацій, надання практичних порад зпитань виховання особистості в сім'ї, попередження можливих порушень у становленні особистості. 
Корекційно-відновлювальна робота - це комплексний вплив на учня з метою подолання різного родутруднощів. З цією метою використовуються різноманітні сучасні методики психоаналізу та психокорекції. 
Психологічна просвіта - це пропаганда психологічних знань серед учнів, батьків, серед окремих груп учителів та педагогів в цілому. 
Організаційно-методична робота передбачає участь психолога в роботі методичних об'єднань, творчих груп,педагогічної ради, у розв'язанні загальношкільних завдань. 
Зв'язки з громадськістю спрямовані на обговорення найбільш суттєвих закономірностей та проблем соціально-психологічного розвитку особистості з учнівськими, батьківськими, учительськими громадськими організаціями.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати